Příjemné počasí na čarodějnice: očekávejte ojedinělé přeháňky a teploty až 18 °C

Příjemné počasí na čarodějnice: očekávejte ojedinělé přeháňky a teploty až 18 °C
Čarodějnice při filipojakubské noci. Zdroj: Midjourney

Nechali jsme umělou inteligenci, aby připravila krátký článek na základě týdenní předpovědi českých meteorologů. Přesvědčte se, zda se jí to podařilo.

Podle zprávy ČHMÚ se nám pro následující dny chystá proměnlivé počasí. Na čarodějnice, které připadají na neděli, se očekává většinou oblačno s ojedinělými přeháňkami. Teploty vystoupí až na příjemných 18 °C, což by mělo zaručit příjemné oslavy.

V čtvrtek bude polojasno až skoro jasno, s teplotami mezi 10 a 14 °C. V pátek se očekává zataženo s deštěm nebo přeháňkami a teplotami mezi 12 a 16 °C. Sobotu bude provázet oblačno, přeháňky a ojedinělé bouřky s teplotami 14 až 18 °C. Odpoledne a večer by měla oblačnost a srážky ubývat.

Po čarodějnicích, v pondělí, bude zataženo až oblačno, místy s deštěm nebo přeháňkami a teplotami mezi 14 a 18 °C. Pro úterý až čtvrtek předpovídá ČHMÚ zataženo s deštěm nebo přeháňkami a postupným poklesem teplot.

Text byl vygenerován umělou inteligencí. Před zveřejněním byl jen mírně zeditován novinářem-člověkem. Zadání pro umělou inteligenci znělo: Napiš zprávu na web o výhledu počasí na následující dny z níže uvedené zprávy ČHMÚ. Vymysli ke zprávě titulek, který bude obsahovat, jak bude na čarodějnice, což je neděle.

Zpráva ČHMÚ, která posloužila jako zdroj zprávy pro umělou inteligenci
Zpráva ČHMÚ, která posloužila jako zdroj zprávy pro umělou inteligenci.