Jak se vymluvit z večerního piva? AI přišla s originálními nápady

Jak se vymluvit z večerního piva? AI přišla s originálními nápady
Na pivě v hospodě. Zdroj: Midjourney

Setkání s přáteli u piva může být skvělý způsob, jak se uvolnit a odreagovat se po náročném dni. Ale co když se vám do toho opravdu nechce?

Možná jste unavení, máte rodinné závazky nebo prostě potřebujete trochu klidu. Jak odmítnout takové setkání bez zranění citů a zbytečného vysvětlování? ChatGPT od OpenAI nabízí několik kreativních rad, jak se vtipně vyhnout večeru v hospodě.

 1. Rodinné závazky
  "Ahoj, dneska to nepůjde. Právě jsem se dozvěděl, že se moje babička rozhodla naučit se hrát videohry a potřebuje mé odborné vedení. Jakmile ji naučím, jak se dostat na konec úrovně Super Maria, určitě si to s tebou vynahradím na pivu."
 2. Práce
  "Omlouvám se, ale dneska nemůžu na pivo. Můj šéf právě zjistil, že mě má rád, a dal mi spoustu nových úkolů. Co takhle se sejít až po mém propuštění?"
 3. Zdraví
  "Nemůžu jít na pivo, právě jsem se rozhodl vyzkoušet nový druh extrémní meditace pod vodou. Jakmile zjistím, jak dýchat pod vodou, určitě si to s tebou vynahradím."
 4. Jiné plány
  "Omlouvám se, ale už mám dneska plány. Právě se snažím přečíst všechny knihy J.K. Rowlingové. Jakmile to dokončím, určitě si to s tebou vynahradím."
 5. Potřeba odpočinku
  "Promiň, ale dneska potřebuji odpočinout. Právě jsem dokončil maraton sledování všech epizod 'Hry o trůny' a potřebuji se vzpamatovat. Co takhle se sejít, až se mi vrátí zrak?"

Tyto výmluvy nejenže jsou kreativní, ale také mají lehký a vtipný tón, který může uvolnit napětí. Nezapomeňte, že i když může být těžké říci "ne", je důležité poslouchat své vlastní potřeby. Přátelé, kteří vás opravdu respektují, to pochopí a budou akceptovat vaše rozhodnutí.

Text byl vygenerován umělou inteligencí (ChatGPT-4 od OpenAI).
Zadání znělo: "Poradíš, jak se může člověk kreativně vymluvit kamarádovi, že nemůže jít na pivo? Dokážeš ze svých rad sepsat článek do lifestylového časopisu, který bude pojednávat o tom, jaké kreativní rady doporučuje AI, když se chce člověk vymluvit z piva s kamarádem?"
Text byl před zveřejněním zeditován novinářem-člověkem. Kvůli zachování autenticity se jednalo jen o drobnější úpravy.